Twardowskiego 107
30-346 Kraków
Jesień w donicach na tarasie biurowca w Krakowie

Jesień w donicach na tarasie biurowca w Krakowie

Tej jesieni mieliśmy okazję wykonać nasadzenia roślin w dużych donicach na tarasie biurowca. Budynek jest siedzibą kilku firm, taras znajduje się na dachu i pełni funkcję rekreacyjną. Prace obejmowały konsultacje roślinne wraz z wykonaniem nasadzeń do donic dostarczonych przez Inwestora. 

Ostatnimi czasy coraz większy nacisk kładzie się na zieleń w tego typu obiektach. Przestrzenie zielone stają się miejscem wypoczynku dla pracowników, co przekłada się na ich lepsze samopoczucie oraz produktywność. W tym przypadku na tarasie przebywa na co dzień wiele osób, towarzystwo roślin z pewnością umili im pracę.

Taras znajduje się w miejscu mocno nasłonecznionym, ale i dość wietrznym. Istotne było zatem dobranie odpowiednich gatunków do takich warunków. Posadzone zostały rośliny o różnych wielkościach, aby uzyskać piętrowy efekt. Oprócz zestawu roślin całorocznych takich jak krzewy, trawy i byliny planowane są nasadzenia roślin jednorocznych sezonowych. W tym sezonie wybór padł na klasyczne połączenie wrzosów, wrzośców i żurawek. 

Przed przystąpieniem do prac:

Efekt końcowy:

Zapraszamy na stronę facebook’ową 

https://www.facebook.com/ogrodyzakrzowek

oraz śledźcie nas na instagramie 

https://www.instagram.com/ogrodyzakrzowek/

Udostępnij