Twardowskiego 107
30-346 Kraków

Wykonywanie obrzeży trawnikowych / rabat

Wyraźne oddzielenie trawnika od rabat czy ścieżek wpływa na uporządkowany wygląd ogrodu. Niejednokrotnie „krawężniki” utrzymują materiały ściółkujące (grys, żwir, kora, zrębki) w obrębie rabaty, zapobiegając ich wysypywaniu się na trawnik lub ścieżkę.
Często bywają pomocne także przy koszeniu, kiedy nie chcemy uszkodzić agrotkaniny czy kory znajdującej się na rabacie. Stanowią one tor dla kół kosiarki, znacznie ułatwiając wykonywanie zabiegu.

Obrzeża, które najczęściej wykonujemy w ogrodach naszych klientów to m.in.:
ekobord (wytrzymałe i eleganckie obrzeże o wys. 4,5cm; montujemy je poniżej poziomy gruntu, aby z góry widoczny był jedynie „czarny delikatny pasek”)
kostka brukowa (dopasowana kolorystycznie do całości ogrodu lub elewacji budynku; szeroki asortyment kostek brukowych pozwala na wykonanie unikatowego obrzeża; świetnie pasuje do stylu nowoczesnego i minimalistycznego)
kostka granitowa (najtrwalsze rozwiązanie, rozmiary kostek od 4 do 10cm – mogą być układane pojedynczo lub podwójnie; bardzo dobrze współgra z ogrodami w stylu klasycznym i rezydencjonalnym, ale także nadaje wyjątkowego charakteru ogrodom nowoczesnym)
rollborder drewniany (drewniana niska palisada mocowana w ziemi; niestety nie jest długowieczny, jednak na pewno ekologiczny!; dedykowany ogrodom w stylu swobodnym, wiejskim i ekologicznym; jest również idealnym rozwiązanie do wyznaczania rabat na ogródkach działkowych)
opaska z grysu (pas o dowolnej szerokości, sugerujemy 15-30cm; jego brzegi wzmocnione są obrzeżem ekobord, a przestrzeń między nimi wyłożona jest agrotkaniną i wysypana grysem o dowolnej frakcji i kolorystyce (im drobniejszy, tym lepszy); nietuzinkowe rozwiązanie, jeszcze rzadko spotykane w ogrodach)

Jeśli chcesz wiedzieć jaki będzie koszt wykonania obrzeża w Twoim ogrodzie, sprawdź

Udostępnij

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *