Twardowskiego 107
30-346 Kraków
Trawy ozdobne – czemu zawdzięczają swoją sławę?

Trawy ozdobne – czemu zawdzięczają swoją sławę?

Ostatnimi czasy w każdym ogrodzie spotkać możemy różnego rodzaju trawy ozdobne. Swój urok zawdzięczają delikatności, nadają kompozycji lekkość. Sadzone zarówno jako soliter jak i w grupach stanowią efektowny akcent w naszych ogródkach. 

Z wysokich traw do dyspozycji mamy miskanty chińskie- są odmiany zarówno wysokie (nawet do 4 metrów) jak i niższe (około 1 m) czy trawy pampasowe – z nimi należy jednak uważać ze względu na mniejszą odporność na mróz.

Nieco niższe, ale równie piękne i polecane na rabaty są m.in. rozplenice japońskie, trzcinniki ostrokwiatowe , śmiałki darniowe czy proso rózgowate. Z niskich traw świetnie prezentują się m.in. imperata cylindryczna, hakonechloa smukła, ostnica cieniutka lub turzyce.

Trawy dobrze komponują się z większością roślin – dobrze jest zestawić je z kwitnącymi bylinami, tworzą wtedy barwną, naturalistyczną scenerię. Nie mają wysokich wymagań jeśli chodzi o stanowisko czy podłoże, są łatwe w pielęgnacji. Część z nich jest zimozielona, więc można dzięki nim mieć piękny ogród cały rok. Te, które usychają na zimę również zachwycają zimą ścinane dopiero na wiosnę. 

Zapraszamy na stronę facebook’ową 

https://www.facebook.com/ogrodyzakrzowek

oraz śledźcie nas na instagramie 

https://www.instagram.com/ogrodyzakrzowek/

Źródła:

https://www.podkarpackiesady.pl/58-trawy-ozdobne

Zdjęcia: 

https://pixabay.com/pl/

Udostępnij

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *