Twardowskiego 107
30-346 Kraków
PUK! PUK! To ja wiosna!

PUK! PUK! To ja wiosna!

Ptaszki zaczęły pięknie śpiewać, a przebiśniegi już na dobre zagościły w naszych ogrodach. 

Niestety ogród wygląda po zimie smutno, dlatego to dobry czas aby zająć się pierwszymi pracami pielęgnacyjnymi w tym sezonie.

Przytnijmy wszystkie suche trawy jeśli nie zrobiliśmy tego na jesień. Chwytając za wszystkie pędy wykonujemy cięcie 10 cm nad poziomem gruntu. Pierwsze promienie słońca będą miały możliwość przyczynić się do rozwoju młodych liści, dzięki usunięciu bariery jaką robią stare, połamane i wysokie źdźbła.

Trzymając za górną część od początku do końca operacji szybciej zapakujemy odpadki do worka MPO ????

O tym co i kiedy przycinać wiosną pisaliśmy w poście “Cięcie roślin wczesną wiosną” , do którego wszystkich ciekawskich zapraszamy: 

Przechadzając się po ogrodzie usuwamy wszystkie martwe i zgniłe części roślin, na których mogą gromadzić się patogeny powodujące choroby grzybowe.

Dlatego wszystkie liście, gałązki, pędy, kwiatostany, które opadły należy zebrać.

Pamiętajmy też o wygrabieniu suchych części roślin z trawnika, który będzie potrzebował od nas trochę miłości.  W tym okresie warto jest wykonać aerację i wertykulację naszej darni, póki dni nie są aż tak ciepłe. Zabiegi te wykonane zbyt późno mogłyby przyczynić się do przesuszenia gleby i tylko zaszkodzić naszemu zielonemu dywanowi. Możemy wstrzymać się jeszcze z odkrywaniem roślin.

 Tutaj celujemy w zasadę – jeśli przez tydzień utrzymują się temperatury powyżej 0 stopni w ciągu nocy wtedy dopiero decydujemy się na ściąganie zabezpieczeń.

Doglądajmy naszego ogrodu szczególnie teraz, kiedy wszystkie rośliny zaczynają budzić się do życia, a każdy nawet najmniejszy pączek sprawi, że na naszych twarzach pojawi się uśmiech ????

Zapraszamy na stronę facebook’ową

https://www.facebook.com/ogrodyzakrzowek

oraz śledźcie nas na instagramie

 https://www.instagram.com/ogrodyzakrzowek/ .

Udostępnij

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *