Twardowskiego 107
30-346 Kraków
To tylko rok ?!

To tylko rok ?!

Dwa lata temu mieliśmy przyjemność wykonania aranżacji geometrycznego ogródka w Krakowie. Dziś chcemy pokazać jak bardzo tylko przez jeden rok rośliny zmieniają swój wygląd i jakie mają rozmiary.

 

Dobierając rośliny do każdego ogródka należy zwrócić szczególną uwagę na ich wielkości docelowe, co będzie miało ogromny wpływ na to jak ogród będzie wyglądał po latach. 
Inwestorzy przekazali nam projekt do wykonawstwa, gdzie na niewielkich rabatach zaplanowano wiele roślin, dlatego naszym zadaniem było ich zminimalizowanie zachowując ogólny zamysł projektanta. Trzeba pamiętać, że sadzonki które są dostępne w doniczkach często nie są w stanie osiągnąć swoich docelowych rozmiarów w tak małej przestrzeni.  Już po roku od posadzenia widać siłę wzrostu niektórych gatunków.  Sadząc rośliny bez wiedzy o tym jakie osiągają parametry możemy sprawić, że zieleń będzie się “zjdać” wzajemnie. Co to znaczy? To że jedna sadzonka będzie wrastać w drugą, co będzie skutkowało walką o promienie słoneczne, składniki odżywcze oraz wodę. Zazwyczaj takie konkurowanie kończy się obumarciem jednej z walczących roślin.


Warto poczekać 2-3 sezony, aby rośliny się rozrosły, zanim postanowimy kupić nowe perełki do naszego ogrodu. ?
Poniżej przedstawiamy zestawienie roślin po 2 latach od posadzenia. Prawda, że widać sporą różnicę?

Zapraszamy na stronę facebook’ową https://www.facebook.com/ogrodyzakrzowek 

oraz śledźcie nas na instagramie

https://www.instagram.com/ogrodyzakrzowek/

Udostępnij

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *