Twardowskiego 107
30-346 Kraków
Przearanżowanie ogródka przy ul. Piltza w Krakowie

Przearanżowanie ogródka przy ul. Piltza w Krakowie

W lecie dostaliśmy możliwość zajęcia się ogródkiem przy ulicy Plitza w Krakowie. Z ogrodu korzystają dwa duże psy, które zdecydowały się brać udział w jego aranżacji, dlatego naszym zadaniem było uporządkowanie terenu oraz wytyczenie dla nich wybiegu, gdzie mogą swobodnie przebywać nie niszcząc trawnika. 

Po konsultacji z klientami powstała nowa koncepcja zagospodarowania ogródka, którą zaczęliśmy wplatać w życie wraz z rozpoczęciem robót. Pierwszym etapem było wybranie i utylizacja istniejącego grysu oraz przekopanie terenu glebogryzarką. Kiedy ogród został oczyszczony, a gleba starannie przekopana i przygotowana pod kolejne etapy prac, kolejnym elementem było wykonanie wybiegu dla psów z ażurowych płyt, które wykończone zostały ciemnym grysem. Dzięki takiemu rozwiązaniu biegające psy nie wpadają już w tworzące się błoto i pozostają w czystości. Wybieg został oddzielony nową furtką oddzielającą strefę wypoczynkową. 

Strefa wypoczynkowa została wzbogacona o obrzeża betonowe utrzymujące nowy grys w swoich rysach.

Nowy biały kamień podkreślił rabaty z cisem i tawułkami, a w donicach na tarasie pojawiły się róże pnące. 

 W trawę z rolki, która dała piękny i błyskawiczny efekt trawnika wpisane zostały płyty kamienne tworzące nową ścieżkę w ogrodzie.

Krzewy na posesji zostały objęte pielęgnacją, a drewniany taras został zregenerowany poprzez porządne mycie i olejowanie. 

Bardzo dziękujemy za zaufanie ☺

Pozdrawiamy !

Zapraszamy na stronę facebook’ową

https://www.facebook.com/ogrodyzakrzowek

oraz śledźcie nas na instagramie

https://www.instagram.com/ogrodyzakrzowek/

Udostępnij

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *