Twardowskiego 107
30-346 Kraków
Ozdoby ogrodowe – jak urozmaicić naszą zieloną oazę?

Ozdoby ogrodowe – jak urozmaicić naszą zieloną oazę?

Zapewne wszyscy zgadzamy się z faktem, iż największą ozdobą ogrodu są rośliny. My oczywiście jesteśmy tego samego zdania <3 Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby jeszcze bardziej urozmaicić tą przestrzeń wprowadzając elementy dekoracyjne. Tym razem chcielibyśmy podzielić się z Wami naszymi pomysłami i inspiracjami na ozdoby, które będą cieszyć oko o każdej porze roku. 

Jednymi z elementów dekoracyjnych są takie, które oprócz funkcji wizualnej będą wspomagać faunę. Na rynku dostępnych jest wiele produktów tego typu – poidełka na wodę, karmniki czy budki lęgowe. Każdy z nich może być wykonany w piękny sposób, a posłuży zarówno jako ozdoba, jak i schronienie dla ptaków.

Ciekawym materiałem, który ostatnimi czasy króluje wśród ozdób jest corten. Mamy do wyboru wiele produktów zrobionych z tego typu stali – donice, obrzeża ogrodowe, paleniska czy pergole, które same w sobie stanowią atrakcyjny element ogrodu. Corten można wprowadzić również w formie tzw. biżuterii ogrodowej – są to ozdoby w przeróżnych kształtach, najczęściej wbijane w ziemię. Mogą pięknie komponować się z rabatą bylinową w towarzystwie traw ozdobnych.

Najbardziej znanymi dekoracjami ogrodu są różnego rodzaju rzeźby. Nie muszą to być krasnale! Na rynku jest dostępnych wiele stylowych rzeźb, które urozmaicą i nadadzą niepowtarzalny charakter zielonej przestrzeni. W ten sposób łatwo możemy nawiązać do innej kultury i zbudować całkowicie nowy klimat. 

Oprócz wyżej wspomnianych ozdób, w sklepach spotkać możemy mnóstwo innych detali, które wzbogacą Wasz ogród i sprawią, że będzie przyciągać oczy nawet zimą, gdy chowa się on pod białym puchem. Zachęcamy Was do poszukiwań inspiracji i wprowadzania ich do swoich ogrodów!

Zapraszamy na stronę facebook’ową 

https://www.facebook.com/ogrodyzakrzowek

oraz śledźcie nas na instagramie 

https://www.instagram.com/ogrodyzakrzowek/

Źródła:
źródło obrazu: https://www.discountgardenstatues.co.uk/small-stone-buddha-garden-statue/
źródło obrazu: https://www.istockphoto.com/pl/zdj%C4%99cie/dekoracja-ogrodowa-ptak-wykonany-z-zardzewia%C5%82ej-blachy-siedzi-na-drewnianym-gm1264608143-370428832
źródło obrazu: https://muratordom.pl/ogrod/aranzacja-ogrodu/ptaki-w-ogrodzie-poidelko-dla-ptakow-aa-VTwH-HJz1-ohLc.html
źródło obrazu: https://www.gardeners.com/buy/yard-garden-decor/decorative-garden-stakes/


Udostępnij

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *