Twardowskiego 107
30-346 Kraków
Aranżacja ogrodu w dzielnicy Prądnik Biały w Krakowie

Aranżacja ogrodu w dzielnicy Prądnik Biały w Krakowie

Często klienci zgłaszają się do nas z prośbą o wykonanie ogrodu wedle wytycznych projektu innej firmy. 

Po zapoznaniu się z plikami oraz oględzinami w terenie konieczne było wprowadzenie lekkich zmian w otrzymanym projekcie.  

Zweryfikowaliśmy rzut na podstawie pomiarów z terenu, wprowadzając kilka zmian m.in zmianę miejsca domku na narzędzia i usunięcie projektowanego tarasu na rzecz większej ilości roślin na rabacie w cienistej stronie ogrodu. Wymiary rabat zostały dostosowane do bardziej dostępnych płyt betonowych. Każda zmiana została dokładnie przedyskutowana i zatwierdzona przez klienta. 

Prace zaczęliśmy od uprzątnięcia terenu oraz zdarcia istniejącej darni. Wytyczyliśmy rabaty, ułożyliśmy płyty, a przed założeniem trawnika pojawiły się rośliny wedle zmodyfikowanej koncepcji. 

Rabaty okalające część słoneczną ogrodu zostały obsadzone roślinnością dobraną na początkowym projekcie dostarczonym przez klientkę, natomiast cienistą stronę ozdobiły miskanty i hortensje uzupełnione trawą hakonechloą, tiarellą, runianką i tawułkami. Dynamikę rabat podkreśliły przeplatające się wykończenia nasadzeń w postaci grysu i kory sosnowej.

Ostatnim etapem było ułożenie trawy z rolki, która zachwycała intensywnością swojej barwy.

Po zakończonych pracach klientka otrzymała od nas wskazówki na temat pielęgnacji roślin oraz założonej darni. Zagospodarowanie ogrodu przebiegło sprawnie oraz zmieściło się w założeniu budżetowym. 

Bardzo dziękujemy za zaufanie naszej firmie☺

Zapraszamy na stronę facebook’ową 

https://www.facebook.com/ogrodyzakrzowek

oraz śledźcie nas na instagramie

https://www.instagram.com/ogrodyzakrzowek/

Udostępnij

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *