Twardowskiego 107
30-346 Kraków
A co zamiast ogrodu? Donice zachwycające cały sezon!

A co zamiast ogrodu? Donice zachwycające cały sezon!

W ten mroźny miesiąc przypominamy letnie realizacje. Jedną z nich było wykonanie nasadzeń w donicach w ogrodzie przylegającym do budynku wielorodzinnego w Krakowie.

Ogródek niewielkich wymiarów na całości swojej powierzchni posiadał taras z desek drewnianych. Aby uatrakcyjnić przestrzeń powstała koncepcja zagospodarowania przestrzeni donicami z roślinami wieloletnimi jak i sezonowymi.

Donice zamówione zostały przez klienta, a my mieliśmy stworzyć w nich małą dżunglę. 

Nasadzenia wykonane zostały z roślin zimozielonych takich jak ostrokrzewy, thuje, trzmieliny oraz barwinki pięknie przewieszające się na krańcach donic. Kolorów do tego założenia dodały hortensje, żylistki, derenie, klony palmowe oraz byliny, dobrane z myślą o zróżnicowanych porach kwitnienia – kolorowe ciemierniki, zawilce, funkie i jarzmianki.

Gdzieniegdzie, zachowując proporcje wysokościowe, zasadzone zostały również miskanty.

Całość nasadzeń dopełniły rośliny jednoroczne koleusy, niecierpki, komarzyce, begonie, lobelie, zielistki, fuksje i wilce. Dzięki posadzeniu roślin jednorocznych otrzymaliśmy natychmiastowy efekt barwnego BUM! Rośliny te wymieniane co kilka miesięcy odświeżają kompozycję i urozmaicają stałe nasadzenia.

Zapraszamy na stronę facebook’ową https://www.facebook.com/ogrodyzakrzowek 

oraz śledźcie nas na instagramie

https://www.instagram.com/ogrodyzakrzowek/

Udostępnij

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *