Twardowskiego 107
30-346 Kraków
Realizacja prywatnego ogrodu przy ulicy Jemiołowej w Krakowie

Realizacja prywatnego ogrodu przy ulicy Jemiołowej w Krakowie

W sierpniu odbyły się oględziny prywatnego ogrodu znajdującego się na terenie Krakowa przy ulicy Jemiołowej.  Teren zawierał już kilka istniejących dużych drzew oraz krzewów owocowych. Po rozmowie z klientką, pierwszym krokiem było stworzenie projektu koncepcyjnego. W związku z tym, że teren był duży trzeba było przemyśleć, takie elementy jak kształt rabat,  lokalizację roślin na stanowisko słoneczne, półcieniste, jak i zacienione, lokalizację nowej obudowy śmietnika oraz kształt i wielkość ścieżki prowadzącej do niego. Ogród posiadał dwa wjazdy na posesję, z czego jedno z nich miało być zlikwidowane, a na miejscu drogi dojazdowej miał powstać trawnik. Kolejnym aspektem było dostosowanie jednego z krańców działki pod biegającego psa klientki.

Koncepcja projektu ukazała swobodny charakter rabat, w których dostosowane zostały istniejące rośliny. Po uzgodnieniu najważniejszych aspektów z klientami m.in.  materiału z jakiego miała być zrobiona ścieżka, konkretnego modelu wiaty śmietnikowej czy gatunków roślin przystąpiliśmy do realizacji.

Pierwszym etapem było wytyczenie kształtu rabat zgodnie z projektem oraz ściągnięcie darni, oczyszczenie i wyrównanie gleby pod nasadzenia. Kiedy rabaty zostały oddzielone od trawnika obrzeżami Ekobord i wyścielone agrowłókniną można było zacząć sadzić rośliny m.in. rośliny do cienia takie jak hakonechloa, funkie, zawilce, różaneczniki, ostrokrzewy, tawułki chińskie czy żurawki, a rośliny do słońca to jeżówki, rozchodniki, rozplenice, szałwie, rudbekie.

Kolejnym krokiem było oczyszczenie z gruzu podjazdu pod nowy trawnik. Tak przygotowany teren mógł być początkiem do stworzenia kamiennej ścieżki, bazy pod wiatę śmietnikową oraz trawnik.

Ostatnim etapem był trawnik z siewu w miejscu starego podjazdu i pomiędzy kamienną ścieżką.

Bardzo dziękujemy za współpracę 🙂

Pozdrawiamy !

Zapraszamy na stronę facebook’ową

https://www.facebook.com/ogrodyzakrzowek

oraz śledźcie nas na instagramie

https://www.instagram.com/ogrodyzakrzowek/

Poniżej kilka zestawień przed i po realizacji 🙂

Udostępnij

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *