Twardowskiego 107
30-346 Kraków
Realizacja ogrodu prywatnego w miejscowości Cholerzyn

Realizacja ogrodu prywatnego w miejscowości Cholerzyn

We wrześniu odwiedziliśmy prywatny ogród w Cholerzynie, gdzie po rozmowie z klientami i oględzinach terenu przystąpiliśmy do szkiców projektu, które miały za zadanie ukazać kształt i rozmiar rabat. Koncepcja uzyskała swobodny charakter i miała objąć istniejące rośliny. Po uzgodnieniu najważniejszych aspektów z klientami przystąpiliśmy do realizacji.

Pierwszym etapem było ściągnięcie istniejącej darni, oczyszczenie i wyrównanie gleby. Następnie należało wytyczyć za pomocą sznurka i palików kształt rabat i dostosować go do istniejącej roślinności, zostały one oddzielone obrzeżami Ekobord oraz wyścielone agrowłókniną.

Kolejnym etapem było sadzenie roślin. Pas przy siatce został obsadzony rzędem żywotników, zakończony półkolem z drzew iglastych. Rabaty swobodną falą przechodziły dalej do końca działki ukazując nowe nasadzenia z hortensji, żywotników i drzew iglastych. Przed tarasem zawitały rośliny klientów, które zostały ustawione i posadzone zgodnie z wymaganiami właścicieli. Kiedy rabaty obsypane zostały korą przyszedł czas na trawnik z siewu. Na przygotowaną glebę wysypana została świeża ziemia, która starannie rozgrabiona stanowiła bazę dla nowego trawnika.

Następnie zasialiśmy nasiona traw metodą „na krzyż”, które delikatnie zostały obsypane niewielką warstwą ziemi, a na koniec dociśnięte do gleby dzięki walcowaniu.

Tak przygotowany trawnik zostawiliśmy  Matce Naturze do ukończenia dzieła.

Bardzo dziękujemy, że możemy być częścią Państwa ogrodu ☺

Pozdrawiamy !

Zapraszamy na stronę facebook’ową

https://www.facebook.com/ogrodyzakrzowek

oraz śledźcie nas na instagramie

https://www.instagram.com/ogrodyzakrzowek/

Poniżej kilka zestawień przed i po realizacji ☺

C:\Users\Ed\AppData\Local\Microsoft\Windows\INetCache\Content.Word\przed po1.jpg

Udostępnij

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *